Štvrtok, 27 Jún 2019

MDŽ
Napísal Administrator   
Pondelok, 18 Marec 2019 13:52

Pomaly sa začína jar, najkrajšie obdobie roka a celá príroda sa čo nevidieť bude obliekať do pestrofarebného rúcha. Všetko zakvitne a naše srdcia sa naplnia radosťou.

argaiv1169

 

Deň žien je už odpradávna dňom, kedy vzdávame úctu k ženám. Veď žena je manželkou, bez ktorej by život muža bol ako chlieb bez soli, je matkou, ktorá svojou láskou vychová z dieťaťa ľudskú bytosť a zároveň je pilierom domácnosti.

Žena je skutočne úžasná, má silu, ktorou dokáže ohromiť muža. Dokáže riešiť problémy a tiež niesť ťažké bremená. Prináša šťastie, lásku a myšlienky, usmieva sa, keď sa cíti dobre aj zle. Spieva, keď je jej do plaču, plače, keď je šťastná a smeje sa, keď je vystrašená. Obetuje sa pre šťastie svojej rodiny. Jej láska je neobmedzená. Plače, keď jej deti víťazia, je šťastná, keď sa jej priateľom  darí.

Je taký deň v roku, v ktorom chceme ďakovať všetci... ďakovať a vzdávať úctu tej, vďaka ktorej nám svieti každodenné slniečko, vďaka ktorej sa vieme radovať, smiať, prežívať najkrajšie chvíle života. Je taký deň v roku, ktorý je       zasvätený všetkým  ženám...
Vážme si ženu! S jej kladnými či zápornými vlastnosťami. Nikto nie je dokonalý, bezchybný – jednoducho ideálny typ. Nech je však tak, či onak, bez ženy by bol život na zemi bezcenný. Ženy si zaslúžia, aby sme si ich dokázali uctiť po celý rok.

Pri príležitosti MDŽ pripravilo mesto Medzilaborce 8. marca 2019 v dome kultúry slávnostný program ako prejav úcty a vďaky všetkých ženám. Pri vstupe do domu kultúry ženy krásnym kvetom privítal primátor mesta Ing. Vladislav Višňovský. V programe sa predstavil spevácky zbor pri Základnej škole A.A.Ljubimova, ĽH Dribna a Hanka Servická.

Posledná úprava Pondelok, 18 Marec 2019 13:56