Pondelok, 24 Jún 2019

Uvítanie detí do života
Napísal Administrator   
Piatok, 26 Október 2018 09:24

Nik nepochopí význam života,
kým nemá deti, ktoré treba milovať.
Vtedy sa celý vesmír zmení
a človeku sa nikdy nič nebude zdať také, ako predtým....

argaiv1158

Príchod nového človeka vytvára v nás dospelých úžasný pocit šťastia, radosti aj spolupatričnosti v rodine. Malé dieťatko je stvorenie tak dojemne nevinné, ešte ani samo netuší, že už je súčasťou veľkého sveta a čaká ho v živote veľa vecí. Veľa radostí, ale aj mnoho situácií, v ktorých sa bude musieť v živote popasovať. Prišlo  do  vášho  domova,  priestoru  pre  neho  životne  dôležitého,  poskytujúceho  útočisko  a  bezpečie.

Bábätko  má  domov  v náručí.  Tam  mu  je  najlepšie.  Tam cíti  najviac  vašu  prítomnosť,  tam  počuje  známe  klopanie  vášho  srdiečka,  tam  vníma,  že  sa  mu  nič  nemôže  stať,  pretože  ste  pri  ňom, aby  ste  ho  chránili  v šťastí  i v nešťastí, v zdraví  i  v chorobe.

Je veľmi dôležité, aby už od ranného detstva sa dieťatko učilo  tým správnym spôsobom, ako treba v živote kráčať. Tie prvé krôčiky sú neisté. Rodič ho musí  držať za rúčku, musí mu pomôcť. Jeho úlohou je naučiť ho chodiť tak, aby v ten deň, keď sa rodičovskej ruky pustí, našiel pre seba tú správnu cestu aby v živote nezablúdil. No keď mu dáte dostatok lásky, získa v srdci ten najpevnejší bod, ktorého sa môže držať. A ak sa mu bude niekedy svet zdať tmavý, čierny, ako sa občas stáva každému, uvidí v horizonte to svoje svetielko a pôjde za ním.

Úloha rodiča je poslanie. Je to asi tá najdôležitejšia, najzodpovednejšia vec v živote. No zároveň je to povinnosť, ktorej plnenie prinesie to najväčšie šťastie.

V stredu 24.10.2018 sa vo veľkej zasadačke Mestského úradu konalo slávnostné prijatie detí do života. Po slávnostnom  príhovore primátora mesta Ing. Vladislava Višňovského nasledoval zápis do pamätnej knihy mesta a rodičia si z rúk pána primátora prevzali darček a pamätný list ako milú spomienku na tento krásny deň. V kultúrnom programe vystúpili deti MŠ gen. Svobodu, MŠ Duchnovičova a Základná umelecká škola A. A. Ljubimova.

Želáme Vám, aby Vaše deti  bolo zdravé, silné, aby prežili radostné detstvo. K narodeniu Vášho dieťatka srdečné blahoželáme, prajeme veľa šťastia, rodinnej pohody a trpezlivosti pri výchove.

Posledná úprava Piatok, 26 Október 2018 09:28