Utorok, 16 Okt 2018

Dni mesta
Napísal Administrator   
Pondelok, 04 December 2017 08:26

V kalendári je vyznačených množstvo významných dní a udalostí. Niektoré pripomínajú tie najtemnejšie chvíle, iné pripomínajú výročia plné šťastia a radosti. Medzi jeden z najvýznamnejších dní v histórii Medzilaboriec určite patrí aj 26. november 1944.

argaiv1713

Tento rok sme si  pripomenuli už  73 rokov od významnej udalosti, ktorá obrátila dni neistoty, bolesti a strachu na dni uvoľnenia a radosti zo slobody.

Ja našou povinnosťou pamätať si na tieto udalosti a odovzdávať ich ďalej. Najmä mi, ktorí sme sa narodili po druhej svetovej vojne a neboli sme tvárou v tvár konfrontovaní s jej drámami a následkami. Máme povinnosť nezabúdať, spomínať a pripomínať si tragédiu, ktorá sa tak smutne zapísala do dejín. Pri tejto príležitosti Mesto Medzilaborce aj tento rok zorganizovalo Dni mesta, ktoré sa začali už 18.11.2017 v dome kultúry a to koncertom spojeným s krstom prvého CD Labirských beťarov. Takmer 600 divákov tlieskalo týmto  mladým spevákom a ich hosťom. V programe sa spolu s Labirskými beťarami predstavila ĽH Stana Baláža, spevácka skupina Lelija, o. Pavol Novák s dcérou Alexandrou a Mikuláš Petrašovský s dcérou Natáliou.

Dni mesta ďalej pokračovali 23.11.2017 Laboreckým jarmokom a slávnostným uvítaním detí do života v obradnej sieni mestského úradu. Prítomným rodičom sa primátor mesta prihovoril slávnostným príhovorom, kde okrem iného spomenul, ako ho teší, že sa  stretávajú  pri jednej z najmilších príležitostí – pri príležitosti uvítania ich  detí do života.  Narodenie  dieťaťa je najcennejším obohatením ich života, momentom, ktorý ho natrvalo zmenil a naplnil, dal mu nový impulz a nový, predtým nepoznaný zmysel. Všetkých prítomných piesňami a básničkami potešili deti materskej školy na ulici Duchnovičova, materskej školy na ulici gen. Svobodu a Základnej umeleckej školy A.A. Ljubimova.

24.11.2017 dni mesta pokračovali Laboreckým jarmokom. Na mestskom úrade sa uskutočnili spomienkové oslavy  73. výročia oslobodeniam mesta. V kultúrnom programe sa predstavili žiaci základnej školy na ulici Komenského  a hostia z Ruskej federácie Babkiny vnuky. V poobedňajších hodinách si Medzilaborčania mohli pochutnať na zabíjačkových špecialitách. Tohoročné dni mesta večerným koncertom v dome kultúry ukončil umelecký súbor z Ruskej federácie  Babkiny vnuki. Pevne veríme, že tohoročné Dni mesta spríjemnili Medzilaborčanom čas pred najkrajšími sviatkami v roku Vianocami.

Krst CD Labirských beťarov

Uvítanie detí do života

Pietny akt kladenia vencov

Mestské trhy

Koncert skupiny Babkiny vnuki

 Posledná úprava Pondelok, 04 December 2017 10:09