Utorok, 16 Júl 2019

Tajomná moc Vianoc
Napísal Administrator   
Piatok, 30 December 2016 00:38

Hovorí sa, že Vianoce majú svoju moc. Hovorí sa, že Vianoce majú tajomné čaro. Týmito slovami sa začal ďalší z radu vianočných koncertov, ktoré každoročne ponúka Základná umelecká škola Alexandra Andrejeviča Ljubimova v Medzilaborciach deťom materských škôl, základných škôl, ako aj verejnosti mesta. Ten tohoročný niesol názov Tajomná moc Vianoc a uskutočnil sa v dňoch 15.,16. a 18. decembra 2016.

argaiv1986

Osobitou črtou koncertu bol opäť jeho netradičný charakter. Na jeho vzniku sa podieľala kreatívna práca s rôznymi zložkami, ako sú rozprávkový námet, scenár, dramaturgia, hudba, spev, tanec, výtvarné zameranie, svetelné efekty Zrodilo sa tak pútavé a pozoruhodné predstavenie, ktoré zaujalo okrem umeleckých výkonov aj dejovou líniou, kde sa naplno uplatnila spolupráca troch odborov školy: hudobného, výtvarného a tanečného.

U publika sa koncert stretol s veľmi priaznivými ohlasmi. I táto skutočnosť je jednou z pohnútok, ktorá všetkých v našej „zuške“ povzbudzuje v práci na ďalších hoci náročných, ale skvelých projektoch.

V čase adventu  žiaci a učitelia školy spríjemňovali chvíle okrem spomínaného koncertu aj na iných podujatiach, akými boli vítanie sv. Mikuláša v našom meste, kamión Coca-Cola, vítanie sv. Mikuláša v obci Zbudská Belá, vianočné vystúpenia v DSS na Poliklinike a v DSS na ulici Cintorínskej a Duchnovičovej.

Tatina Protivňáková

Posledná úprava Piatok, 30 December 2016 00:42