Štvrtok, 22 Jún 2017
Hlavná stránka mesta Medzilaborce
Tajomná moc Vianoc

Hovorí sa, že Vianoce majú svoju moc. Hovorí sa, že Vianoce majú tajomné čaro. Týmito slovami sa začal ďalší z radu vianočných koncertov, ktoré každoročne ponúka Základná umelecká škola Alexandra Andrejeviča Ljubimova v Medzilaborciach deťom materských škôl, základných škôl, ako aj verejnosti mesta. Ten tohoročný niesol názov Tajomná moc Vianoc a uskutočnil sa v dňoch 15.,16. a 18. decembra 2016.

Posledná úprava Piatok, 30 December 2016 00:42
Čítať celý článok...
 
Koncert rusínskych piesní

Posledná úprava Utorok, 27 December 2016 20:33
 
Pozvánka na MsZ
Pozvánka na zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Medzilaborce, ktoré sa uskutoční dňa 30.12.2016 o 13,00 hod. v budove Mestského úradu Medzilaborce vo veľkej zasadačke (1. posch. vľavo).  Pozvánka na MsZ [PDF] 80kB, Materiál na MsZ [PDF] 757kB
 
Mestská knižnica obnovená o 234 nových knižných titulov

Mesto Medzilaborce prostredníctvom Fondu na podporu umenia v rámci projektu „Sčítaní a vzdelaní Medzilaborčania“ obnovilo Mestskú knižnicu o nové tituly. Fond na podporu umenia schválil pre Mestskú knižnicu Medzilaborce grant vo výške 1 500,00 €. Mesto Medzilaborce sa muselo na projekte podieľať minimálne 5% - ou finančnou spoluúčasťou z celkového rozpočtu. Vedenie Mesta Medzilaborce podporilo projekt z vlastných zdrojov vo výške 25%, t.j. 505,09 €. Celková suma činí čiastku 2 005,09 €. Mesto Medzilaborce zakúpilo 234 nových knižných titulov. Jedná sa o nákup týchto druhov kníh:

Posledná úprava Štvrtok, 22 December 2016 22:14
Čítať celý článok...
 
Vianočný príhovor

   Milí spoluobčania!

Neúprosne no spravodlivo plynúci čas nás znova posunul pred prah najkrajšieho obdobia roka.  Áno, opäť sú tu VIANOCE – čas radosti, veselosti, vzájomného porozumenia. Obdobie krásne rozsvietenej vianočnej jedličky či borovice, vône vianočného pečiva a spomienok na detstvo. Tento čarovný čas milujú nielen naši najmenší, ktorí už isto napísali Ježiškovi dlhý zoznam želaní, ale aj my dospelí. Vychutnávame si pokojnú atmosféru domova, v ktorom vládne pocit bezpečia v prostredí plnom lásky, domácej pohody, v prítomnosti najbližšej rodiny alebo dobrých známych. Spoločne sa tešíme na moment, keď si opäť sadneme za štedrovečerný stôl, kde si navzájom prejavujeme úctu a lásku.  Vianoce majú v sebe magickú silu, ktorá nás neraz prinútila rozmýšľať nielen o sebe, o vlastných radostiach a vlastnom šťastí, ale aj o tom, čo tu po sebe človek zanechá.  Preto aj pri tejto príležitosti vám chcem, vážení spoluobčania poďakovať za vašu prácu v tomto roku. Za množstvo uskutočnených povinností pre fungovanie domácností, za prácu na vašich pracoviskách, za prácu v prospech nášho mesta.

Želám vám šťastné a pokojné sviatky vianočné, bohatého Ježiška a do Nového roku vám prajem:

veľa lásky, ktorá hory prenáša,

veľa šťastia, ktoré dušu povznáša,

veľa zdravia, ktoré sa kúpiť nedá.

Rozvaha nech nedopustí urobiť Vám chybný krok,

s rodinou a láskou v srdci privítajte nový rok.

 

Ing. Vladislav VIŠŇOVSKÝ

primátor mesta

Posledná úprava Pondelok, 19 December 2016 18:15
 
Zverejnenie zámeru o zámene majetku mesta z dôvodu hodného osobitného zreteľa

1. Zverejnenie zámeru o zámene majetku mesta z dôvodu hodného osobitného zreteľa [PDF] 411kB

2. Zverejnenie zámeru o predaji majetku mesta z dôvodu hodného osobitného zreteľa [PDF] 288kB

3. Zverejnenie zámeru o predaji majetku mesta z dôvodu hodného osobitného zreteľa [PDF] 288kB

Posledná úprava Pondelok, 12 December 2016 09:12
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Strana 10 z 120