Sobota, 31 Jan 2015
Hlavná stránka mesta Medzilaborce

Príprava 53. Festivalu kultúry a športu PDF Tlačiť E-mail

Dňa 28.1.2015 zasadala na mestskom úrade pod vedením primátora mesta festivalová komisia, ktorá sa zaoberala prípravou 53. Festivalu kultúry a športu v Medzilaborciach. Termín festivalu bol stanovený na tradičný posledný júnový víkend t.j. 27. – 28.6.2015.

argaiv1634

View the embedded image gallery online at:
http://www.medzilaborce-urad.sk/joomla/#sigFreeId0c6709bf2e

Posledná úprava Piatok, 30 Január 2015 11:26
 
Prevzatie pamätnej medaily PDF Tlačiť E-mail

Dňa 22.1.2015 sa na mestskom úrade v Medzilaborciach uskutočnilo prevzatie pamätnej medaily, ktorá bola udelená ministrom obrany p. Martinom Glváčom členke oblastnej organizácii SZPB p. Márii Kačurovej. V mene ministra obrany odovzdal pamätnú medailu plk. v.v. Ing. Dušan Juhás zo Sekcie ľudských zdrojov, oddelenia starostlivosti o vojnových veteránov a vojenských dôchodcov. Za p. Kačurovú pamätnú medailu prevzal Ing. Jozef Antal tajomník oblastného výboru SZPB.

Text Ing. Jozef Antal

Posledná úprava Utorok, 27 Január 2015 06:48
Čítať celý článok...
 
Pozvánka PDF Tlačiť E-mail

Pozvánka na zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Medzilaborce, ktoré sa uskutoční dňa 29. 01. 2015 o 14,00 hod. v budove Mestského úradu Medzilaborce vo veľkej zasadačke /1. posch. vľavo/. Súbor na stiahnutie [PDF] 39 kB Materiály na MsZ [PDF] 1,09 MB

Posledná úprava Piatok, 23 Január 2015 14:18
 
Čistenie a revízie komínov PDF Tlačiť E-mail

Mesto Medzilaborce oznamuje občanom mesta možnosť nahlásiť čistenie a revíziu komínov na mestskom úrade u Mgr. Barilku , kancelária č. 14, mobil  0918 894 820.  Priamy kontakt na kominára je 0905 513 552.

 
Nájomné byty na ul. Cintorínskej PDF Tlačiť E-mail

Mesto Medzilaborce kúpu nájomných bytov na ul. Cintorínskej financuje úverom zo Štátneho fondu rozvoja bývania a dotáciou z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Celý proces od rozhodnutia o priznaní podpory po vyčerpanie úveru je právne a administratívne náročný. Pre uzatvorenie nájomných zmlúv a nasťahovanie nájomníkov do bytov je potrebné zrealizovať tieto úkony:

-       rozhodnutie o povolení vkladu záložného práva ( Okresný úrad, katastrálny odbor)

-       otvorenie účtu ( ŠFRB)

-       odsúhlasenie faktúry a uvoľnenie čerpania úveru ( Okresný úrad Prešov)

-       odsúhlasenie čerpanie úveru a pokyn na čerpanie úveru ( ŠFRB)

-       rozhodnutie o povolení vkladu – kúpa nájomných bytov ( Okresný úrad, katastrálny odbor)

-       uzatvorenie nájomných zmlúv ( Mesto Medzilaborce

-       odovzdanie bytov do užívania ( Mesto Medzilaborce)

V súčasnosti stanoviť termín odovzdávania bytov do užívania je ťažké, nakoľko do celého procesu okrem mesta vstupujú inštitúcie, ktorých konanie mesto nevie ovplyvniť. Mesto Medzilaborce má snahu odovzdať byty do užívania čo najskôr.

 
Na rokovaní u ministra hospodárstva SR PDF Tlačiť E-mail

Rokovanie sa uskutočnilo na pôde ministerstva hospodárstva SR. Na rokovaní s ministrom MH SR Ing. Pavlom Pavlisom, sa zúčastnil aj poslanec NR SR Ing. Luboš Martinák. Predmetom stretnutia boli možnosti naplnenia priemyselnej zóny investormi a vysporiadanie pozemkov pod bývalým Vihorlatom. Bola konzultovaná aj problematika firmy Monocrystalex a dohodnutý ďalší postup pri riešení katastrofálneho stavu zamestnanosti v Medzilaborciach. Z môjho pohľadu je mesto presne tam kde bolo v roku 2007, keď sme začali prípravu priemyselnej zóny, preto bude potrebné v týchto veciach vykonať opäť obrovský kus práce, aby sa veci konečne pohli tým správnym smerom.

Ing. Vladislav Višňovský  - primátor mesta

Posledná úprava Piatok, 16 Január 2015 13:00
Čítať celý článok...
 
Vianočný pozdrav od žiakov PDF Tlačiť E-mail

Veľa lásky si doprajte a spolu s nami spievajte .

Nech Vás všetkých žehná Boh a zašle šťastný nový rok .

S takýmto vinšom  prišli žiaci zo základnej školy na Ul. Komenského v Medzilaborciach pozdraviť pracovníkov MsÚ v Medzilaborciach a všetky DSS-ky v Medzilaborciach s blížiacimi sa sviatkami.

Sviatkami , ktoré patria medzi najkrajšie v roku. Niet veru krajších sviatkov v roku ako sú Vianoce.

Keď aspoň raz v roku  v našich  rodinách, na pracoviskách  a na každom mieste zavládne tá zvláštna atmosféra, láska, pokoj a radosť. Žiaci svojimi piesňami, vinšmi a koledami všetkých  potešili, ale aj dojali. Najkrajším darom pre všetkých je,  keď aspoň raz v roku si na nich niekto spomenie .

Nemusia to byť vecné dary ale milé slová, objatie a úsmev na tvári.

Mgr. J. Firkaľová

ZŠ, Komenského, Medzilaborce

Posledná úprava Piatok, 16 Január 2015 12:09
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Strana 1 z 75