Sobota, 30 Aug 2014
Hlavná stránka mesta Medzilaborce

Pozvánka PDF Tlačiť E-mail
Dňa 20. augusta 2014 o 9.00 hod. sa na štadióne MŠK Spartak Medzilaborce uskutoční XXI. ročník žiackého futbalového turnaja KALINOV 2014. Pozri plagát [PDF] 598 kB
 
Pozvánka PDF Tlačiť E-mail

Pozvánka na zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Medzilaborce, ktoré sa uskutoční dňa 14. 08. 2014 o 14,00 hod. v budove Mestského úradu Medzilaborce vo veľkej zasadačke /1. posch. vľavo/. Súbor na stiahnutie [PDF] 32 kB

argaiv1498

 
Pozvánka na Stropkovský jarmok PDF Tlačiť E-mail
Pozri/stiahni plagát [JPG] 1,66 MB
Posledná úprava Piatok, 25 Júl 2014 13:11
 
Primátor mesta Medzilaborce na pracovnej návšteve v Kyjeve PDF Tlačiť E-mail

Primátor mesta Medzilaborce Ing. Ivan Solej na základe pozvania ukrajinskej strany, absolvoval v dňoch 8.7.2014-11.7.2014 zahraničnú pracovnú cestu v Kyjeve. Cieľom pracovnej cesty bolo medzinárodná výmena skúseností, poznatkov a hľadanie nových foriem vzájomnej spolupráce.  Predmetom rokovania bolo posúdenie rozvoja vzájomnej obchodno-ekonomickej a investičnej spolupráce. Zo strany zástupcov mesta Kyjev a jeho okresov bol záujem o informácie o fungovaní mesta, jeho financovaní a  rozvoja z hľadiska podpory prostredníctvom programov EU. Osobitná pozornosť bola venovaná problematike zamestnanosti v meste Medzilaborce. Výsledkom rokovania s podnikateľmi v oblasti agropodnikania,  strojárenskej výroby, počítačových technológii  a výroby produktov z plastov je deklarovaný záujem o možnosť vytvorenia pracovných miest v našom regióne. Ďalšie rokovanie o realizácii spoločných projektov sa uskutočnia v čo najkratšom čase v Medzilaborciach. Praktickým výsledkom rokovaní s predstaviteľmi viacerých miest patriacich do oblasti mesta Kyjev je zhoda a záujem o ďalšiu spoluprácu.

Posledná úprava Štvrtok, 17 Júl 2014 12:35
Čítať celý článok...
 
52. ročník Festivalu kultúry a športu PDF Tlačiť E-mail

Byť na festivale v Medzilaborciach je príležitosť stretnúť sa s kamarátmi, priateľmi a známymi a napokon aj ten folklór je najpôsobivejší vtedy, keď radosť z neho zdieľame spoločne.

Už po 52. krát sa rozozvučali hlasy a tóny hudby na medzilaboreckom Festivale kultúry a športu. Podujatie zorganizovalo mesto Medzilaborce v spolupráci s  Rusínskou obrodou na Slovensku a konalo sa pod záštitou Petra Chudíka, predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Program, rozdelený do troch dní bol ladený tak, aby si v ňom každý našiel to svoje, čo poteší srdce i oči.

Posledná úprava Pondelok, 14 Júl 2014 12:21
Čítať celý článok...
 
Škola v prírode v dňoch 27.06.-29.06.2014 v Medzilaborciach ako súčasť 52. ročníka Festivalu kultúry a športu PDF Tlačiť E-mail

logo_plskflaga_UE+unia_europejska_EFRR_centralnie_SK

Program tohtoročnej športovej časti 52. ročníka FKaŠ bol rozšírený o jeden deň a venovaný mládežníkom. Posledný júnový piatok patril  žiakom sanockých a medzilaboreckých základných škôl. V rámci projektu " Oprava turisticko-rekreačnej infraštruktúry Sanoka a Medzilaboriec " medzi mestami Sanok a Medzilaborce v športovom areáli základnej školy na ul. Duchnovičovej v Medzilaborciach zapolili vo florbale a malom futbale. V obidvoch športových odvetviach boli úspešní domáci chlapci. Florbalisti zvíťazili 5:4 a futbalisti 5:1.

Posledná úprava Piatok, 11 Júl 2014 06:46
Čítať celý článok...
 
Otvorenie zrekonštruaného štadióna PDF Tlačiť E-mail

Dňa 21.06.2014 sa na štadióne MŠK Spartak Medzilaborce uskutočnili dve podujatia. Tou prvou bolo slávnostné otvorenie zrekonštruovaného štadióna. Tribúnu slávnostne otvorili prestrihnutím pásky primátor mesta Ing. Ivan Solej, predseda ObFZ Humenné Peter Jenčura a dlhoročný hráč Spartaka Dušan Papjak. Následne bol odovzdaný dar  dlhoročnému hráčovi Spartaka  Marcelovi Vasilenkovi pri príležitosti jeho štyridsiatich narodenín. Druhou akciou bol X. ročník super pohára, ktorý je zároveň memoriálu Jozefa Škubu, bývalého predsedu Oblastného futbalového zväzu v Humennom. Stretli sa víťaz 7. ligy FK Humenné a víťaz pohára ObFZ FK Ptava NV Ptičie. V dramatickom stretnutí, ktoré sa skončili nerozhodne 1 : 1 o víťazovi rozhodli pokutové kopy v ktorých mali pevnejšie nervy hráči FK Humenné a stali sa víťazom super pohára. Poháre pre účastníkov zápasu odovzdávali Marián Škuba ( syn nebohého ), predseda ObFZ Peter Jenčura, sekretár ObFZ Ladislav Mochnacký a primátor mesta Ivan Solej. Celé podujatie sledovalo 500 divákov, ktorí vytvorili pravú futbalovú atmosféru.   

Text: Víťazoslav Lukačik

Foto: Gabriel Kantuľák

Posledná úprava Pondelok, 30 Jún 2014 09:25
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Strana 1 z 68