Štvrtok, 18 Sep 2014
Hlavná stránka mesta Medzilaborce

Kalinov 1944 - 2014 PDF Tlačiť E-mail
Rusínska obroda na Slovensku, Obec Kalinov, KVH Svodoba a KVH Polom Vás pozývajú na rekonštrukciu bojov o prvú trvalo oslobodenú obec v Československu dňa 20.09.2014. Pozri/stiahni plagát [JPG] 1,33 MB
Posledná úprava Štvrtok, 11 September 2014 11:36
 
Nový školský rok v materských školách PDF Tlačiť E-mail

Deti sú naše zrkadlo. Tie vlastné i tie, ktoré denne stretávame na ulici, v školách, sídliskách, či v autobuse. Sú našim verným obrazom, či sa nám to páči alebo nie. To, čo sme schopní do nich vkladať od útleho detstva, formuje ich osobnosť. Je škoda, odkladať splnenie ich túžob a želaní na neskôr, keď už možno o to nebudú stáť...

argaiv1628

Aj v našich medzilaboreckých rozprávkových materských školách sa začal nový školský rok. V novom školskom roku 2014/15 nastúpilo do 8 tried materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Medzilaborce 149 detí.

Naše deti sa v materskej škole stretnú so svojimi rovesníkmi, vzniknú nové kamarátstva a celý školský rok im ubehne pri rôznych aktivitách, nových zážitkoch, ktoré im spestria čas počas odlúčenia od mamky a ocka. Nový školský rok priniesol  pre detí  prekvapenie, ktoré pripravil zriaďovateľ MŠ pre obidve materské školy a to v podobe nových detských preliezok, ktoré poskytnú deťom plnú realizáciu pre uplatnenie ich hernej fantázie.

preliezky

Posledná úprava Štvrtok, 11 September 2014 11:55
 
70. výročie SNP PDF Tlačiť E-mail

28. augusta 2014 sme si v Medzilaborciach pripomenuli významné 70. výročie Slovenského národného povstania, ktoré je zapísané v dejinách Slovenského národa. V týchto dňoch sme si vo všetkých regiónoch našej domoviny pripomínali slávnostné výročie týchto udalostí. Sme veľmi radi, že mnohí pamätníci, ako priamy účastníci revolučných dní, sú dôkazom, že v tomto boji sa prejavila hrdosť národa a jeho rozhodné odhodlanie ubrániť si slobodu a právo na život.

Na spomienkových oslavách pri príležitosti 70. výročia Slovenského národného povstania zo slávnostným príhovorom vystúpil primátor mesta Ing. Ivan Solej a poslanec NR SR Ing. Ľuboš Martinák.

Posledná úprava Utorok, 09 September 2014 12:43
Čítať celý článok...
 
Školský rok 2014 PDF Tlačiť E-mail

Ako na každých školách aj v našich základných medzilaboreckých sa 2. septembra 2014 začal nový školský rok 2014/15. Do školských lavíc základných škôl  v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Medzilaborce zasadlo v novom školskom roku  680 žiakov. Prvýkrát prekročili brány škôl aj najmladší žiaci  - 44 žiakov prvého ročníka a 10 žiakov nultého ročníka ZŠ ul. Duchnovičovej,  42 žiakov prvého ročníka ZŠ ul. Komenského.

K prítomným žiakom, pedagógom, pracovníkom školy a rodičom na obidvoch základných školách sa prihovoril aj primátor mesta Ing. Ivan Solej. Žiakom zaželal veľa úspechov a šťastných dní strávených v škole, učiteľom veľa trpezlivosti, zdravia a tvorivých nápadov. Rodičov poprosil o trpezlivosť, ústretovosť a spoluprácu so školou. Po slávnostnom akte sa prváčikovia a rodičia spolu s triednymi učiteľmi odobrali do vyzdobených tried, kde im primátor mesta Ing. Ivan Solej, prednosta Ing. Slavomír Rusinko a vedúca odboru školstva kultúry a sociálnych vecí Mgr. Ľubica Dribňáková odovzdali symbolické darčeky.

Posledná úprava Utorok, 09 September 2014 12:40
Čítať celý článok...
 
Znovuzrodenie turnaja Kalinov PDF Tlačiť E-mail

Písal sa september v roku 1974 a v Československu sa pripravovali oslavy 30.výročia oslobodenia prvej obce na území nášho štátu Kalinova. V hlavách vtedajších futbalových zanietencov v Medzilaborciach skrsla myšlienka do rámca osláv zakomponovať aj futbalový turnaj pre žiacku kategóriu a nazvať ho jednoducho Kalinov. Vhodne zapadol do oslavných podujatí a stal na desaťročia ich súčasťou. V Kalinove pre ouvertúru turnaja v roku 1974 dokonca zrenovovali miestne futbalové ihrisko a úvodný zápas sa odohral práve na kalinovskom trávniku. Mimochodom sa v ňom stretli krajské výbery severnej Moravy a východného Slovenska. Tým sa začal odvíjať seriál úspešného turnaja,ktorý si postupne získal vysoký kredit nielen na Slovensku ,ale i mimo jeho hraníc. Turnaja sa zúčastňovali futbalovo vyspelé výbery Slovenska,krajské výbery českých a moravských krajov,krajské výbery stredného a východného Slovenska a družstva z Poľska, Maďarska a Ukrajiny.

Posledná úprava Utorok, 09 September 2014 12:36
Čítať celý článok...
 
Pozvánka PDF Tlačiť E-mail
Dňa 20. augusta 2014 o 9.00 hod. sa na štadióne MŠK Spartak Medzilaborce uskutoční XXI. ročník žiackého futbalového turnaja KALINOV 2014. Pozri plagát [PDF] 598 kB
 
Pozvánka PDF Tlačiť E-mail

Pozvánka na zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Medzilaborce, ktoré sa uskutoční dňa 14. 08. 2014 o 14,00 hod. v budove Mestského úradu Medzilaborce vo veľkej zasadačke /1. posch. vľavo/. Súbor na stiahnutie [PDF] 32 kB

 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Strana 1 z 68